Kamioňáci 7

…… prej – Jak se řekne anglicky: “ Angličanky jsou krásné ženy.“

….. Nijak …. ? …

…. jednou takhle v hospodě se chlapi ptali Lojzy jestli by nechtěl žít v Anglii ? …. “ Ne, to ježdění vlevo by mě brzy určitě zabilo. Jednou jsem to zkoušel u nás na D1 a už bych to nechtěl opakovat. “

Je to o zvyku, jezdím Anglii pravidelně – vlevo a už o tom vůbec nepřemýšlím – jen ty kruháče jsou všude a řadit se před nimi do správného výjezdového pruhu je s kamionem docela problém, když né vždy dopředu víte, na kterém výjezdu vyjedete ….. občas si jej párkrát objedu, než najdu ten správný výjezd a nejsem přece blondýnka – vím kde má kruhový objezd konec ….

….. dnes, když tohle píši …. stojím kousek od Cardiffu …. špinavé, hnědé moře je blízko, ale díky jemu je zde max. 18 st. a prší už třetí den ten správný mrholivý zahradnický deštík – a vy se doma pečete na třicítkách ….?

Minule, koncem července jsem parkoval přes víkend na A 303, kousek od Stonehenge ( to jsou takové ty staré křivé šutry hozené rukou obra do kruhu ). Vedle mne stál taky Čech někde od Budějic. Byl vlahý, teplý večer. Udělali jsme si malý ohníček, já měl pár klobásek, on plato píva – a bylo nám fajn. V internetu mi zbývalo ještě dost bajtů, tak jsem vytáhl externí repráky a pouštěli jsme z Jutubka různé hity, šlágry a cajdáky – co nás napadly ….. za chvíli se přidal nějaký Maďar, ten chtěl pustit Omegu, Polák – ten chtěl pívo a cigáro a Němec – ten se chtěl jen dívat, jak se bavíme, pívo i cigára měl svoje ……. když jsem pouštěl zrovna pár hitů od Garyho Glittera, zastavil kousek od nás malý autobus a z něj vylezlo asi deset černošských babiček s vnoučaty …. bubny a saxíky Garyho ryčných, podmanivých šlágrů jim vpadly do uší a báby se začaly kroutit v rytmu rokenrolu …. za chvíli se přidaly i děti, Maďar, řidič autobusu ….. no zvrhlo se to v řádnou diskotéku u Stonehenge …. přítrž tomu učinila až policejní hlídka přivolaná nějakým místním sedlákem … krávy mu prý taky začaly tančit ve chlévě rokenrol …?

….. jinak angličané nejen že jezdí vlevo, ale i jejich uvažování je jaksi levé, někdy mám pocit, že přeskočili z feudalismu přímo do vyspělého kapitalismu, nezažili ty dějinné mezikroky co my a vůbec ostatní Evropa – Robin Hood bohatým bral a chudým dával – šerif z Nottinghamu bral chudým a dával bohatým … a tak jak to šlo furt do kola, mají prý díky tomu Angličané jednu z nejvyšších životních úrovní …. i když angličtí důchodci na tom asi nebudou tak dobře, když i chudák anglická královna Alžběta musí v 90 letech chodit do práce ….

….. jedné blonďaté češce nabídll sňatek bohatý sir Crawley … ta to odmítla se slovy – “ Přece nebudu celý život sirkou.“ ….?

…. Váš Olaf – Kulatá lopata – Tydýt ….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *