S Bubnem v kuchyni i na cestách 30

Recept na šťastné manželství

existuje něco jako univerzální návod – návod na cokoliv ? … dá se vůbec něco nějak univerzálně vysvětlit aby to každý, ale opravdu každý mohl pochopit ?

někdy stačí ponořit se do jednoduchého návodu na sestavení třeba poličky a člověk začne mít pochybnosti. Pochybnosti o sobě, svém vlastním IQ – což nezřídka sklouzne k myšlenkám o nadřazenosti výrobců či autorů manuálu, o míře své zručnosti a dalších schopnostech.

občas se ocitám v očekávání druhých, že poskytnu radu, řešení, návod. Rozumí se radu pro konkrétní problém, řešení nějaké situace, návod na život. Rady nedávám, jen mohu poskytnout svůj názor. To je malý, ale svým způsobem velký rozdíl.

jak říkala Kazimíra svému milému Věnceslavovi – „ Až si mě vezmeš můj milý, chci abys věděl, že s tebou budu sdílet všechny tvé neúspěchy, trable, prohry, těžkosti a jiná trápení.“ … „Ale já jsem šťastný a optimistický muž, nemám žádné trápení, či problémy.“ … „ No jo, taky jsi si mne ještě nevzal “ – opáčí mu Kazimíra ….

svatební obřad je součástí života, a vlastně je to jeden z nejdůležitějších okamžiků v životě člověka. A tak i zde přijde čas od času řeč na radu, návod, recept …

obřadu samotnému předchází žádost o ruku nevěsty, podotýkám RUKU, ne jak Dežo přišel požádat Gejzu o vagínu jeho dcery se slovy – „ Otče Gejzo, žádám o vagínu tvé dcery, rukou to umím sám.“

neb láska je světlem života a manželství jest pak účtem za elektrický proud …

Toto je osvědčený a mnoha gurmány vyzkoušený recept, podle kterého se může bez obav pustit do realizace i úplný začátečník:

(… nesplést s receptem na svatební dort, který funguje jako antiafrodisiakum, a u žen snižuje sexuální apetit až o 90 % …)

Suroviny :


– 1 kg lásky smíchat s 10 dkg počátečního jiskření
– 0,5 kg vzájemné úcty
– 0,5 kg tolerance – vyšlehat do bohaté pěny
– 0,5 kg dobré vůle
– 0, 25-0,5 kg humoru – pro labužníky lze dávku zdvoj- i ztrojnásobit
– 5 ks pracovitosti – použijte jen čerstvou a pečlivě oddělte od workholismu
– 0,25 kg umění mlčet
– 0,25 kg umění mluvit a vážit přitom slova
– 0,25 kg umění konstruktivní hádky
– na špičku nože žárlivosti
– polévkovou lžíci touhy a vášně jako koření – množství individuálně

všechny přísady smícháme, propracujeme v hladkou hmotu, necháme kynout. Po prvním vykynutí znovu řádně promísíme, případně ještě více okořeníme, dokud to organismus zvládá. Po druhém vykynutí vytvarujeme dle fantazie, potřeme pravidelným měsíčním příjmem a pečeme – nejprve prudce, potom zvolna – nejlépe 50 i více let.

podáváme s dětskou oblohou, ozdobíme snítkou něhy, na kolečka nakrájenou laskavostí a salátem z přátel a koníčků. Recept plně vyhovuje zásadám zdravé výživy a lze jej doporučit i vegetariánům.

no není to skvělá inspirace? Není to dostatečně inspirativní a současně dostatečně univerzální? A tak, milí přátelé, přejme si navzájem příjemný čas při zvažování ingrediencí, zvaní hostů, a pak konečně …

– dobrou chuť Vám přeje šéfkuchař Prokop Buben

P.S. – Ne vždy život končí smrtí, někdy končí už svatbou 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *