Kamioňáci 5

…. prej –

– leze leze po železe, nedá pokoj až tam vleze …
– co to je ? …

….. opillý kamióňák !! … ??

….. jednou takhle v sobotu Lojza parkoval na ulici, kousek od hospody, skočil tam na pár piv a když se opilý v noci vracel ke svému kamionu, spletl si jej s pouliční lampou, vytáhl klíče a chtěl si odemknout. Okolo šel policajt a ptá se Lojzy, co to tam nacvičuje ? ….“ Ale chci si odemknout a nemůžu najít tu správnou dírku “ … policajt se zamyslí a řekne: “ Tak zkus zazvonit, nahoře se ještě svítí !“ ….

…. v Praze u IPS mi dispečer na Tatru s rukou přidělil závozníka Pepu, byl to skutečný vyčůraný pražský Pepík …. měl jsem to zjistit hned při prvním obědě. Po cestě někde u Mělníka jsme zastavili na oběd. Já si dal držkovku a řízek. Pepa chvíli nad jídelníčkem přemýšlel – brblal, že má chuť na vepřoknedlozelo, i na guláš …. jenže má posledních 10 kč a já mu nepůjčím …. objednal si tedy vepřoknedlozelo a když měl na talíři poslední dvě sousta, vytáhl krabičku sirek, tu otevřel a uvnitř měl několik much, pár brouků a dva chrousty … se slovy – tady bude stačit jeden brouk – brouka z krabičky vytáhl a naaranžoval jej vedle posledního kousku masa na talíři a přivolal vrchního se slovy – fuj, co to je na tom talíři, pane vrchní ? … vrchní se omluvil, talíř odnesl a nabídl Pepovi jiné jídlo – samozřejmě na účet podniku – Pepa se slovy že VKZ už nevěří si dal guláš …. ?? … měl tedy co chtěl a zůstalo mu i těch 10 kč, jen pivo zaplatil … no prostě pražáček …

…. tou dobou u IPS jezdil taky nějaký Kolja, bývalý ruský důstojník, kterého obrala o vše dcera českého majora. Kolja ji nad majorem vyhrál v kartách a posléze ji pojal za ženu …. prodal byt v Moskvě i dáču u Moskvy, taky pár kil zlata prodal – vše mu panička rozfrcala a když už neměl nic, tak se s ním rozvedla … klasika ! ….. Kolju vyhodili z armády, ale sňatkem získal české občanství a hlavně svobodu. Protože měl řidičák šel jezdit k IPS s Tatrou pod bagr …. vždy po výplatě koupil 10 kg brambor a pět kilo rýže, vzal si k víkendu pár dnů dovolené, taxíka, kvádro a šel pařit do centra Prahy po šantánech až vše propil … zbytek měsíce se pak živil nakoupenými brambory a rýží … ale pár dnů byl král a patřil mu celý svět ….

… něco podobného se stalo i mně, opačně …. chodil jsem s krásnou blondýnečkou, napůl maďarkou, byla jako ze svatého obrázku – znáte je – baculatý, blonďatý modrooký andílek, lokýnky a zářivý úsměv – jenže pusu nesměla otevřít, a když se dávaly v partě u píva k lepšímu vtipy, musel jsem ji pod stolem okopávat, aby se smála ve správnou chvíli …. a taky nechtěla sexovat, že až mě představí rodičům …. po čase mě to přestalo bavit a jednou na diskotéce jsem Ilonku prodal kamarádovi Tondovi za můj lístek … Tonda jej zaplatil, časem si anděla vzal a dnes mají osm dětí – andílků … jóó byl jsem mlád a hloup …. dnes bych si této ideální kombinace vážil … krásná a hloupá … ??..

…. jednou jsem se v hospodě u píva neprozřetelně zmínil bratrům v triku že když si sednu za volant a nastartuju motor, tak cítím zadkem různé neduhy a závady, jakože nepravidelné klepání válců, ventilů, chrastění zubů v převodovce a jiné chyby daného stroje … jistě víte co tím myslím …. myslel jsem to obrazně …. jenže se to nějak vžilo a od té doby za mnou kolegové chodili s tím, abych si jim na chvíli sedl do náklaďáku a provedl zadkem diagnostiku zatím tajné závady …. ?
po čase jsem začal vybírat symbolický poplatek dvacet korun … a tím to skončilo …. nezbohatl jsem na tom …

….. a když už se Lojzovi konečně podařilo do kamionu dostat, tak se mu z té výšky kabiny zatočila hlava a hodil tři šílené šavle do přilehlého křoví – načež z křoví vyleze poblitá kočka a Lojza říká: “ Kde jsem sakryš tebe sežral ??? ! “ …?? …

….. Váš Olaf – Kulatá lopata – Tydýt …..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *