Kamioňáci 3

 

…. prej – jaký je rozdíl mezi kamionem a toaletním papírem ?

…. je naprosto v pořádku koupit použitý kamion ….. ?? …

… někdo jezdí podle map, někdo má navigaci, někdo má dobrého pamatováka a zkušenosti, jiný jezdí dle intuice, slunce a v noci – dle hvězd …. což bylo nutné, když jsme jezdili v Mongolských stepích, kde nejsou žádné cesty … jen rada – odboč do prava u koňské kostry, pak rovně dvacet kiláků … u rezaté nápravy ze Zila zahni do leva, slunce budeš mít v zádech a pojedeš půl dne furt rovně, až dojedeš ke třem jurtám a tam najdeš Suchbátara, ten tě pak dovede do hor k hromadě suchých kravských hoven, ty naložíš a se vrátíš na základnu …. fajn … tady ale v případě špatného odbočení šlo i o život …

Po vojně v Praze u IPS na Chodově jsem ráno nafasoval trambusa a dispečer mě poslal přes celou Prahu do Bohnic … Na mou nesmělou námitku, že jsem v Praze poprvé v životě a bylo by vhodné mi dát závozníka odpověděl hrubým nákresem mé předpokládané trasy … samozřejmě na první větší křižovatce jsem špatně odbočil a má předpokládaná trasa byla v tahu … na stavbu do Bohnic jsem dojel okolo druhé odpoledne – kde mě poslali zase zpět s tím, že už je fajront … zpátky na Chodov jsem přijel až za tmy a měl za ten bloudivý den najeto po Praze bratru 700 km ….

Je sice pravda, že všechny cesty vedou do Říma, ale má navigace s tím nesouhlasí, špatně odbočím a už ječí .. otoč to, zahni támhle a vrať se …. a nejhorší je, když v cizí zemi na objížďce je další umlaitung … to pak po mě chce abych se otočil na dvorku nějaké samoty uprostřed polí … nesmysl .. jedu teda dál a po dvou kilometrech cesta končí brodem řeky … u brodu stojí sličná blondýna, která na dotaz – kde se dá přejet ukáže prstíkem za sebe – „No tady“ …. čék tam vjede a za chvíli jej proud řeky odnáší v širou dál ….. a blondýnka jen podotkne – “ No vždyť ty kačenky normálně přešly na druhou stranu “ …..

Lojza taky špatně s kamionem odbočil, sjel do dvoumetrové
škarpy a vybulil se na bok … se styděl, tak volal šéfovi na firmu: “ Šéfe, mám problém, ulomil jsem pravé zrcátko.“ “ K čertu člověče, to jste řidič dálkového kamionu když mi hlásíte takové pitomosti ?! … tak to zrcátko vyměňte ! …“ No to nemohu šéfe, leží na něm celý kamion “ ……??

…… a jestli-pak víte, proč nemají spermie blinkry ?

…… no ve frndě by to pak vypadalo jako v Las Vegas !

… tož tak ….

Váš Olaf – Kulatá lopata – Tydýt

….. příště: parkování a stopařky ….?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *